“Üks päev ettevõtjana”

Üleskutse osalema projektis “Üks päev ettevõtjana”

Uus õppeaasta toob endaga kaasa palju põnevaid ettevõtmisi ja uusi projekte - ole Sinagi ettevõtlik ja saa ühes meiega nendest osa!

Kindlasti oled juba märganud kooli kodulehel Ettevõtiku kooli logo ja oled teadlik, et 21. juunil 2017 liitus Sinimäe põhikool Ettevõtliku kooli programmiga http://evkool.ee/ettevotlik-kool/, mille eesmärgiks on läbi ettevõtliku hoiaku kujundamise tõsta hariduse kvaliteeti ja seeläbi noorte edukust elus.

Alates käesolevast õppeaastast oleme rikastanud kooli õppekava ka Junior Achievement Eesti majandus ja ettevõtlusõppe programmidega “7 sammu” põhikooli I ja II kooliastmes, “Mina majandus ja ettevõte” põhikooli II ja III kooliastmes ning “Mini-mini õpilasfirma” ja “Mini-õpilasfirma” õppeprogrammidega põhikooli II ja III kooliastmes. Seoses ettevõtlusõppe rakendumisega on meil hea meel kutsuda kõiki õpilasi, õpetajaid ja koostööpartnereid osa saama esimesest suuremast kogukondlikust projektist “Üks päev ettevõtjana”.

Alguskeskus (Algus OÜ) koostöös Ettevõtliku kooliga sai toetust Innove avatud taotlusvoorust „Koolide, kogukonna ja ettevõtjate koostöö toetamine ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmiseks”, et koos kümne Ida-Viru Ettevõtliku kooliga muuta põhikooli õpilaste ettevõtlusõpe veelgi elulisemaks.

Projekti eesmärgiks on pakkuda õpilastele koostöös kohalike ettevõtjate jt kolmanda sektori  organisatsioonidega reaalset kogemust ettevõtja ja aktiivse eestvedaja rollis ning siduda õpitav tavapärasest enam päriseluga. Ettevõtjatele on see suurepärane võimalus tutvustada ettevõtte tegevust kogukonnale laiemalt, panustada õppetöö elulisemaks muutmisse, saades seejuures võimaluse teha koostööd võimalike tulevaste ettevõtlike töötajatega.

Kui Sina, aktiivne ja ettevõtlik noor, soovid osa saada projektist “Üks päev ettevõtjana”, tutvu lähemalt üleskutsega ja registreeru hiljemalt 06.10.2017 ning teavita osalemissoovist kooli ettevõtlusõppe koordinaatorit - Karis Peetsalu karis.peetsalu@gmail.com.

Kui Sina, Ida-Virumaa ettevõtja / ettevõtte esindaja või kolmanda sektori organisatsiooni aktiivne eestvedaja, soovid panustada oma kogukonna kooli õpilaste arengusse ja ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmisesse, tutvu lähemalt üleskutsega, registreeru projekti “Üks päev ettevõtjana” koostööpartneriks ning võta julgelt meiega ühendust.

Programmi “Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel” toetatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist.

Kohtumiseni 20. oktoobril Sinimäe põhikoolis projekti avaseminaril!

Karis Peetsalu
Sinimäe põhikooli ettevõtlusõppe koordinaator