KALENDER
prev Juuni 2019 järgmine
E T K N R L P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

ÕPILASREIS

ÕPILASREISID

KAASA TULEB VÕTTA ÕPILASPILET!!!

PRAHA – KARLŠTEJN - KARLOVY-VARY – MORAAVIA - KRAKOV
26.juuni – 2.juuli 2018   7 päeva
 
1. päev (teisipäev, 26.juuni): Väljasõit kell 06.00 kooli juurest. Sõidame läbi Baltimaade, Poola. Ööbimine hotellis Aramis Varssavi äärelinnas http://www.hotelaramis.pl/
 
2. päev (kolmapäev, 27.juuni): Peale hommikusööki jätkub pikk teekond Poolas ja Tšehhis. Kui ilm võimaldab, teeme peatuse nn Tšehhi paradiisis, kus matkarajad kutsuvad jalutuskäigule vaheldus- rikka maastikuga looduskaitsealal Prachovske Skaly nime kandvate liivakivikaljude vahel. Just selles paigas tegutses Tšehhi muinasjuttudest tuttav õilis röövel Rumcajs. Õhtul saabumine Tšehhimaa pea- linna, mida on nimetatud saja torni linnaks, kuldseks Prahaks ja väikeseks Pariisiks. Majutus Prahas hotellis Prokopka ( http://prokopka.cz/en/), stuudiod 2 + 2, dušš, tualett .
 
3. päev (neljapäev, 28.juuni) : Hommikusöök. Tutvumine Prahaga. Linna värvika ajaloo tunnistajaiks on lugematu hulk 10.- 20. sajandist pärit eri stiilis arhitektuurimälestisi. Näeme kindlust, kuningalossi ja Püha Vituse katedraali, kuulame raekoja kellamängu. Jalutame kunstnike ja muusikute lemmik- paigas Karli sillal ning vanalinna romantilistel tänavatel. Vaba aeg, et omal käel ringi vaadata ja suveniire osta. Loomaaia külastamine. Majutus samas hotellis.
 
4. päev (reede,29.juuni): Hommikusöök. Väljasõit Lääne-Böömimaale. Uudistame suursugust 14.sa- jandil Karl IV poolt kroonijuveelide hoiukohaks rajatud Karlštejni kindluslossi (territoorium). Lisaks saame näha põnevat ekspositsiooni vahakujude muuseumis. Kuningas Karl IV rajatud kuulsas kuurortlinnas Karlovy Varys on võimalik maitsta mineraalvett, mis mitme aastasaja jooksul on terven-danud abivajajaid. Moseri klaasitehases jälgime, kuidas valmivad hinnalised tooted. Ludvig Moser avas Karlovy Varys oma esimese klaasnõude poe 1857.aastal ja 1893 alustas tootmist, mis kestab tänase päevani. Muuseumis saab ülevaate tehase toodangust läbi aegade. Majutus Prahas.
 
5. päev ( laupäev, 30.juuni): Hommikusöök. Brno lähedal asub maailmakuulus Moraavia karstiala - ligi 10 km2 künklikku maastikku, mida läbistavad voolava vee poolt Devoni ajastu lubjakivisse uuristatud sügavad orud. Suurim vaatamisväärsus selles piirkonnas on 138,7m sügavune Macocha kanjon ja sellega ühenduses olevad Punkva koopad. Teeme kaasa põneva, umbes tund aega kestva matka maa-aluses labürindis (ca 720 m) ja ligi poolekilomeetrise paadiretke Punkva jõel. Ööbima sõidame Krakovisse. Majutus hotellis Felix (http://www.hotelfelix.pl/)
 
6. päev (pühapäev,1.juuli):        Hommikusöök. Tutvume põgusalt Poola             kuningate residentsi ja kroonimislinna Krakoviga. Uudistamist väärivad  Toomkirik, tornide ning väravatega linnamüürid, endine kuningaloss Waweli linnamäel. Siin asub Poola vanim, 1364.a.asutatud Jagiello ülikool. Seejärel veel ca 500 km Poolamaa teedel vahelduseks lühikesed peatused. Ööbimine Poolas hotellis Batory (http://www.batoryhotel.pl/)
 
7. päev (esmaspäev, 2.juuli): Hommikusöök. Poola - Baltimaad. Koju saabume hilisõhtul.

Hind sisaldab:
autobussiga (WC,video) seotud kulud
kuus ööbimist hommikusöögiga
giid-reisijuhi teenus
käibemaks

Lisatasu eest:
sissepääsud
reisikindlustus
 
Teadmiseks Tšehhi reisist osavõtjale
Poolas kehtib Poola zlott (PLN) 1 € = ca 4,1 PLN
Tšehhis kehtib Tšehhi kroon (CZK) 1 € = ca 24,5 CZK
Valuutakursside info www.tavid.ee
 
Muuseumid ja vaatamisväärsused (orienteeruvad hinnad):
Tšehhi paradiis täskasv. 70 czk/ õpilane 40 czk
Vahakujude muuseum Karlstejnis täiskasv. 100 czk/ õpilane , seenior 65+ 70 czk, õpilasgrupp 40 czk nn.
Laulvad purskkaevud ca 10 EUR
Praha kindlus    350 / 175 czk
Moseri klaasitehas täiskasv.180 czk/ õpilane100 czk
Punkva koopad                180 / 160 czk
sõit koobaste juurde (minirong + köisraudtee) 160 / 100 czk
Krakovi vaatamisväärsuste jaoks ca 40-50 pln
Hinnad võivad muutuda, palume valuutat kaasa võtta varuga.
 
*Leedus ja Poolas teeme lühikesi peatusi, et süüa sooja toitu või osta kaasa toiduaineid. Toidu- ja tarbekaupade hinnad Leedus, Poolas ja Tšehhis umbes samad, mis meil. Poolas on tihti tualetid tasulised (1 PLN).
*Majutus Poolas hotellis, 2-4-inimese toad. Prahas hotell, nn. Stuudio (toad 2+2 dušš, tualett). Voodipesu, käterätikud olemas. Hommikusöögid hinnas.
*Bussis on olemas kuuma vee aparaat. Meie paneme kaasa teed ja lahustuvat kohvi vahepeatustes soojade jookide valmistamiseks. Palume bussi kaasa võtta oma kruus ja lusikas.
*Soovitame: Mugav iga-ilma riietus ja sportlikud jalanõud.
*Ekskursioonid Moseri klaasitehases ja Punkva koobastes toimuvad kohaliku giidiga ja inglise keeles.
NB! Palume tutvuda Teele Reisibüroo reisitingimustega ( http://www.teele.ee/? go=reisitingimused)
*Soovitame vormistada tervisekindlustuse, mis katab haigestumise või õnnetusjuhtumiga seotud kulud ravimite maksumusest kuni koju tagasipöördumisega seotud väljaminekuteni. Lisaks tervisekindlustusele on võimalik valida ka reisitõrkega kindlustust, mille puhul kindlustusfirma korvab arsti või politseitõendi alusel reiskulud juhul kui reisija vahetult enne reisi haigestub või juhtub õnnetus temaga või lähedastega. Reisitõrkekindlustus sisaldab alati ka tervisekindlustust.
Tingimustega saab tutvuda: https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_est.pdf
Reisijal lasub omavastutus reisikindlustuse hankimisel. Reisija haigestumisel, õnnetusse sattumisel reisikorraldaja esindaja abistab, kuid reisikindlustuse puudumisel reisija tasub sellega seotud lisakulud.
*Euroopa Ravikindlustuskaardi info http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/arstiabi_val/euroopa- ravikindlustuskaart
 
*Reisiks vajalik kehtiv EV pass või ID-kaart
*ISIC, ITIC kaasa
*Soovitame tutvuda reisiinfoga välisministeeriumi koduleheküljel www.vm.ee
 
MEELDIVAID      REISIELAMUSI !
KONTAKT
Kesk 1, Sinimäe
Ida-Virumaa, 40101
+372 39 74 233 - kantselei
kool@sinimae.edu.ee
+372 502 6523 - direktori kohusetäitja
joel.guljavin@gmail.com