prev Oktoober 2024 järgmine

Spordinädal

Spordinädala videot saate vaadata meie FB kontol.

Ei ole haridust ilma liikumishariduseta“ – kõlab Euroopa Liikumisõpetuse Assotsiatsiooni tunnuslause. Võime rõõmustada, etliikumisega seotud õppeaine on olnud Eesti õppekavades juba üle 150 aasta. Kui esialgu oli see suunatud peamiselt poistele, siis hiljem muutus kohustuslikuks ka tüdrukutele, seda koos kindla tundide arvu ja ainekavaga.

Sinimäe Põhikooli õpilased, õpetajad, juhtkond, kooli töötajad, lapsevanemad- kõik kõik kõik kes soovisid said üleeestilisel liikumisnädalal tegutseda.

Esmaspäeval jooksid meie õpilased heategevuslikul Mesikäpa teatejooksul. Nii toetati neid lapsi, kes ise liikuda ei saa ja ühtlasi mõeldi tänulikkusega sellele, et meiega on kõik hästi.

Teisipäeva hommikuks oli fuajeesse valmis pandud meie esimene õuemängu inventari kast. Sellest võlukastist sa võtta õues tegutsemiseks palle, rõngaid, hüpitsaid, reketid, kriite ja muud toredat. Nende vahendite kasutamisest tundsid rõõmu eelkõige 1.-4. klasside õpilased.

Aga kuidas liikumistundides anda võimalust tegutsemiseks ka suurematele õpilastele. Selleks kasutasime võrkpalliväljakut koolimaja ees ja nn “karpi” staadionil.

Meie kooli õpilased  oskavad kiiresti ja sõbralikult kasutada ära iga minutit. Võistkondade tegemisele ei kulutatud mõttetult aega. Jaguneti kiiresti meeskondadesse ja pallimängud said alata.

Küsite, et kuidas on 20 minutiga võimalik jalatsid vahetada, palliplatsidele minna, mängida ja veel õigeks ajaks uude tundi tagasi jõuda.

Siin tuli nüüd välja meie kooli kollektiivi julgus katsetada. Pikendasime sel nädalal esmakordselt pikki vahetundi 10 minuti võrra. Nii suur muutus väikeste sammudega. Siinkohal suur tänu kõigile õpetajatele, kes selle ideega kaasa tulid.

Ja ega siis lapsed üksi õues ei mänginud. Meie ägedad kooliõpetajad läksid samuti palliplatsidele ja lõid rõõmsalt kaasa.

Kui see eelnev puudutas vahetundi, siis neljapäeval oli meil lõimitud õppepäev ehk Matk Toilas. Õpetaja Helle-Viivi Tõlk ja Maie tegid varasemalt ise matkaraja läbi. Kolleegidelt paluti saata erinevaid ülesandeid, mida lapsed nende ainetes võiksid õppida või korrata. Nii saime teada, et alguses meil paljudel süda ei löönudki. Pulsimõõtmine õnnestus alles peale aktiivset mäkkerühkimist.

Õpilased said loodusainetes uurida kaarti, lahendada keeleõppes salakirju, oli ajalootund president Pätsiga, kunstnikusilmaga vaadati kauneid vaateid, matemaatika tuli kasuks sammude kokkulugemise, pulsilöögisageduse arvestamisel ja näitusekülastus ja seda ikka eestikeelseid sõnu ja lauseid kasutades.

Ja eks ka kultuuri osaks olemine oli üks ülesanne: kas oskan meeskonnaga koos liikuda, kas tean, kuidas kohviautomaadist kohvi osta või kas oskan õues suppi süüa ja hiljem enda järel koristada.

Õp. Kristiina

"Siin on kirjas ühe 8. klassi õpilase muljed matkapäevast, mida soovin teiega jagada."

Matkapäev Toilas
16.septembril oli Sinimäe koolipere Toilas. Geograafiaõpetaja H. V. Tolk andis igale klassile matkakaardi ja ülesanded. Alustasime oma retke koos klassiga jääkarudega värava  juurest, seal mõõtsime oma pulssi. Siis vaatasime stendilt Toila pargi kaarti . Matkasime  suure kivi juurde, kus infostendilt lugesime infot selle kivi kohta.
Edasi suundusime Hõbeallika juurde. Me pidime seal ütlema oma soovi ja kokku panema orienteerumiskaardi pusle.
Kui jõudsime Roosteallika juurde, siis seal lähedal olid infotahvid, me pidime meelde jätma päikese-ja hüdroenergia  plussid ja miinused.  Rada viis üles lossiplatsile, kus  külastasime  Konstantin Pätsi välinäitust ja presidendi kuju juures sai teha intervjuu Konstantin Pätsiga. Saime esita 3 küsimust, aga need pidid olema asjalikud.  Õpetaja tegi intervjuust ka video.
Nõiametsas asuvas paviljonis lahendasime salakirja . See oli päris keeruline. Seal tegime veel video, kus me iseloomustasime merd.
Lõpuks jõudsime sadamasse, kus jalutasime rannas, kiikusime ja nautisime päikselist ilma.
Tagasiteel imetlesime  vaadet Lipumäelt. Ülesandeks oli kirjeldada, mida sa näed ja veel kord mõõtsime oma pulssi.
Lõunat sõime laululaval. Õppealajuhataja ja kooli sekretär jagasid maitsvat suppi ja morssi. Küll maitses see supp hästi!

Angelina Solovjova
8.klass