Codeweek üritus

Isadepäeva järgselt, mardilaupäeval 9. novembril, toimus Sinimäe Põhikoolis sündmus, mis oli pühendatud isadele ja vanaisadele. Kooli oli kutsutud nii õpilased kui lapsevanemad. Tegemist oli sündmusega, kuhu õhtusel ajal kogunes paariks tunniks mõnikümmend inimest - õpilast, isa, ema, vanaisa, õpetajat ja üks kass, et meeles pidada perekonna olulist liiget - isa. Sündmuse ajaliseks keskteljeks oli väike kontsert etteastetega. Lisaks väiksematele esinejatele haaras mikrofoni ka kehalise kasvatuse õpetaja Aleksandr Gorodnitšev, kelle laulumeisterlikus on omaette kadestamisväärt nähtus.
Nii enne kui pärast isetegevuslikke muusikalis-sõnalisi etteasteid said kõik rahulikult kätt proovida kahes erinevas töötoas.
Esmalt oli suur huviliste seltskond kogunenud tehnoloogiaõpetuse klassi mitmesuguste tööpinkide juurde, et endale mõni puust suveniir valmistada. Kõik toimus tehnoloogiaõpetaja Sergey Okunevi valvsa pilgu all. Ta on välja töötanud huvitava teemat-mustrilise vineeritüübi, millest ta õpilastega koos huvitavaid esemeid kujundab.
Teiseks oli samas lähedal sisustatud klassiruum erinevate robootikavahenditega, mis soetati käesoleval aastal ProgeTiigri Seadmete vooru toetuse ja kohaliku omavalitsuse omaosaluse abil. Codeweek 2020 raames toimus “Isadepäeva Robootika Õhtu”. Väiksemad õpilased said õpetaja Irina Evarti käe all teada, kuidas töötavad BeeBotid. Ozobottide maailma tutvustas õpetaja Ella Skiller. Neid saab programmeerida nii vildikatega rada joonistades kui ka arvutis programmi ettevalmistades. Alumiiniumraamiga ise ringisõitvad mBotte ning programmeeritavaid Tello droone tutvustas allakirjutanu. Neid oli samuti võimalik eri viisidel ringi liikuma panna.
Tõsi - õpilased olid nõnda usinad, et neid eriti aitama ei pidanudki. Nad suutsid kerge vaevaga ka oma vanemad ja õpetajad tegevustesse kaasa haarata. Õhtu sai liiga kiiresti läbi - eks paljusid lapsi ootas ees ka mardijooks samal õhtul.